Велика битва у Києві: як Ліверпуль та Реал грали у попередніх фіналах Ліги чемпіонів

За останні 20 років Реал та Ліверпуль 10 разів на двох грали у фіналах Ліги чемпіонів (враховуючи матч у Києві).

Портал Знай.Спорт пропонує пригадати усі останні фінали ЛЧ за участю іспанців та англійців, починаючи з 1998 року.

1998 рік, Ювентус – Реал

Перед тим матчем Мадрид не перемагав у найпрестижнішому клубному турнірі Європи з 1966 року, тому хотів будь-якою ціною повернути здобуту у 50-х славу. Матч видався не надто видовищним – єдиний гол забив Предраг Міятович на 66-й хвилині. Підсумковий рахунок – 0:1.

2000 рік, Реал – Валенсія

Валенсія вперше вийшла до фіналу Ліги чемпіонів, але програла мадридцям з рахунком 3:0 (Морьєнтес, Макманаман, Рауль). Наступного року “кажани” також пробились до фіналу ЛЧ, але поступились у серії пенальті Баварії. Дві поспіль поразки – Валенсії співчував весь футбольний світ.

2002 рік, Баєр – Реал

Мадридці знову грали проти команди, яка вперше грала у фіналі ЛЧ (та востаннє), і знову проявили усю свою жорстокість. Рауль відкрив рахунок на 9-й хвилині, через п’ять хвилин Лусіо – зрівняв. Наприкінці першого тайму Зінедін Зідан забив німцям гол, який досі називають найкращим в історії. 1:2 – дев’ятий трофей Реала.

2005 рік, Мілан – Ліверпуль

Дивно, що про цей матч все ще не зняли фільм у Голлівуді. Мілан після першого тайму вів у рахунку 3:0 та відкрив у роздягальні шампанське. У другому таймі англійці відіграли три м’ячі, перевели гру в овертайм та здолали італійців у серії пенальті. Зараз цю історію вже можна переказувати більш-менш спокійно, але 13 років тому фанатів забирали з матчу у Стамбулі на швидкій.

2007 рік, Мілан – Ліверпуль

Реванш за страшну поразку дворічної давнини. Мілан зрозумів, що пити у перерві не можна, тому вкрай зосередженим пішов у роздягальню після голу Індзагі на 45-й хвилині. Піппо забив англійцям ще раз на 82-й хвилині. За хвилину до кінця основного часу Дірк Кюйт подарував Ліверпулю надію на ще один божевільний камбек, але двічі такий самий трюк з Міланом не пройшов.

2014 рік, Реал – Атлетіко

Перший фінал Ліги чемпіонів, в якому грали два клуби з одного міста. Атлетіко вперше забрався так високо на євроарені та мріяв перемогти саме принципового суперника. Майже весь матч “індіанці” вели з рахунком 1:0, але Серхіо Рамос на 93-й хвилині забив героїчний гол з кутового. Гравці та фанати Атлетіко ридали – мабуть, розуміли, що в екстра-таймі їм кінець. Так і сталося – Реал прикінчив Атлетіко з рахунком 4:1.

2016 рік, Реал – Атлетіко

Що може бути гірше для Атлетіко, ніж програти у фіналі Ліги чемпіонів Реалу? – Програти Реалу ще раз! На цей раз “індіанці” самі відібрали у себе перемогу. У першому таймі знову забив Рамос, у другому – Карраско. На самому початку другої поливини Грізманн зарядив у поперечку з пенальті, не склалося з 11-метровими у “смугастих” і в післяматчовій серії – 1:1 (5:3 по пенальті).

2017 рік, Ювентус – Реал

Реал перед матчем у Кардіффі Реал мав можливість стати першим клубом, який двічі поспіль виграв Лігу чемпіонів. Мадридці із завданням впорались чудово, розгромивши з рахунком 4:1 Ювентус. Шкода було Буффона – Джиджі програв третій фінал ЛЧ у кар’єрі та дуже сильно плакав.

Як повідомляв портал Знай.Спорт, букмекери назвали фаворита фіналу Ліги чемпіонів 2018.